Český pohár dívek U16 zahájen

Až do dalekých Lázní Bohdaneč jsme museli cestovat, abychom v tamní krásné hale odehráli první - kvalifikační - kolo Českého poháru U16.

Sobota První zápas - Sokol Předklášteří. Nervozita z nové soutěže, nového prostředí, nového soupeře. Vedli jsme 17:10 v prvním setu. Prohráli jsme 19:25. Panika, beznaděj, chabý výkon. Ve druhém setu jsme se nedokázali oklepat a prohráváme v zápase, ve kterém jsme si byli největším soupeřem sami.

Druhý zápas - Vansdorf. Trochu jsme se uklidnili, šel nám servis, soupeřkám nešel příjem, a my vyhráváme první zápas na turnaji.

Zápas č.3 - Kolín. Soupeř, na kterého bychom museli podat nejlepší výkon - a na tomto turnaji to bylo nesplnitelné přání. Alespoň nám smečařka soupeře ukázala, jak se smečuje. U nás se tomu blíží jediná Rózy. Musíme přidat. Všichni.

Neděle Ranní probuzení - Pardubice. Soupeřky jsou ve všem lepší. Namazaly si nás k snídani na chleba (nakonec vyhrávají celý turnaj a postupují mezi nejlepších sedm týmů východní části). Alespoň víme, jak se to dá také hrát.

Poslední zápas turnaje - Dolní Újezd. Zápas, ve kterém se rozhoduje, zda bude celkový výsledek "dobrý", nebo "dostatečný". První set zvládáme. Ve druhém nám ale musí pomoct soupeřky. Ale nakonec dobrý.

V příštím kole Břeclav, Nový Jičín, Znojmo, Jičín, VoCe a Letohrad. Musíme přidat. Všichni.

(mk)

Odkaz na fotky: rajce.idnes.cz/volejbal-pouchov/cesky_pohar_U16_Lazne_Bohdanec