Hradecký SOKOL - 2. ročník softballového turnaje žáků

HRADECKÝ SOKOL - tradiční turnaj žáků, hraný letos v termínu 5.-6.6.2021 v pouchovském areálu.

Stejně jako minulý rok se první červnový víkend uskutečnil turnaj žáků Hradecký SOKOL. I druhý ročník tohoto softballového turnaje v rámci soutěže Ligy žáků, zvládli žáci Falcons Hradec Králové na výtečnou a stejně jako v loňském roce naši chlapci a dívky získali opět první místo.

Tentokrát to ale bylo mnohem těžší. Jednak obhájit prvenství je vždy složitější a navíc turnaj byl obsazen mnohem zkušenějšími týmy než před rokem.

V základní části, kdy ještě o nic nešlo jsme prohráli těsně s Pardubicemi 5:6, porazili Chomutov 13:2 a v posledním zápase prohráli s pražským týmem Spectrum 7:9.

V nedělním semifinále jsme se opět utkali s oddílem Spectrum Praha.  Neskutečnou pohodou na pálce celého týmu a exceletním výkonem našeho nadhazovače Vojty Obršála, podpořený na catcherovi Nelou Boguschovou jsme ovládali zápas od samého začátku a nedali jsme soupeři možnost se ani nadechnout.

Po skvělém výkonu a vítězství v poměru 18:3 jsme postoupili do finále, ve kterém jsme se střetli s naším tradičním rivalem z Pardubic.

V boji o třetí místo nakonec Spectrum ve vyrovnaném zápase porazilo Chomutov 10:9 a získalo bronz.

Finále se za velké podpory diváků obou týmů odehrávalo stejně, jako semifinále. Pohodu ze semifinálového zápasu si Falcons přenesli s sebou i do finále a od samého začátku, kdy jsme opět dominovali na pálce a naopak pardubičtí nebyli schopni reagovat na Vojtův nadhoz, jsme zcela po zásluze vyhráli v poměru 19:3 a zapsali si to tabulky Ligy žáků velmi důležité body.

Byla to skutečně parádní jízda a všem našim hráčům a hráčkám patří obrovský dík.Falconi, hráli jste opravdu skvěle!!!

Velké poděkování patří i rodičům a přátelům softballu, kteří byli velkou podporou. Děkujeme i naším partnerům - Městu Hradec Králové za finanční podporu turnaje, dále Královehradeckému kraji a Národní sportovní agentuře.

(ld)